Moskitiery

Siatki przeciw owadom są produktem szeroko poszukiwanym na rynku. Stanowią one nie tylko komfort, ale również w wielu wypadkach konieczność, zwłaszcza w budynkach użyteczności publicznej, lokalach gastronomicznych, a także w pomieszczeniach produkcyjnych. W naszej ofercie posiadamy szeroki wachlarz moskitier różniących się pod względem funkcjonalności:

  • Moskitiery ramkowe okienne
  • Moskitiery drzwiowe na zawiasach
  • Moskitiery rolowane w kasecie

Siatki przeciw owadom ramkowe

Siatki przeciw owadom ramkowe są najprostszym i jednocześnie najtańszym rozwiązaniem chroniącym przed owadami. Montowane są one w sposób bezinwazyjny we framudze okna przy pomocy metalowych blaszek, które zaczepia się o ramę okna. Ich założenie nie przeszkadza w zamknięciu okna. Można je bardzo szybko zdemontować, np. w celu umycia okna. Są one wykonane z trwałych profili aluminiowych, na których rozciągnięta jest siatka z włókna szklanego powlekanego PCV. Profile dostępne są w kilku kolorach: biały, czekoladowy brąz, orzechowy brąz, a także mahoń i złoty dąb z namalowaną strukturą drewna. Siatka może być czarna lub szara.

Drzwi na zawiasach z siatką przeciw owadom


System drzwiowy z siatką chroniącą przed owadami to prosta rama wykonana ze wzmocnionych profili aluminiowych. Drzwi te montuje się od zewnątrz na drzwiach balkonowych lub tarasowych przy pomocy zawiasów z mechanizmem samozamykającym. Dodatkowo przykręcone magnesy powodują dobre przyleganie moskitiery do ramy okiennej, co minimalizuje szansę przedostania się owada do wnętrza pomieszczenia. Cała rama moskitiery wyposażona jest w uszczelkę szczotkową uszczelniającą drzwi. Jest to najprostszy system drzwiowy do ochrony przed owadami. Profile drzwiowe w tym systemie występują w trzech jednolitych kolorach: biały, czekoladowy brąz, dąb.

Siatki przeciw owadom rolowane w kasecie


Siatki przeciw owadom mogą być również wykonywane w postaci rolowanej. W tym systemie siatka zwija się na rurkę ukrytą w aluminiowej kasecie. Po bokach przytwierdzone są prowadnice, które utrzymują siatkę i uszczelniają otwór. Moskitiera taka może być zamontowana na zewnątrz okna, a także wewnątrz pomieszczenia. Moskitiery te charakteryzują się łatwością szybkiego otwarcia, co jest zaletą w oknach, które są wykorzystywane do podawania jakichś przedmiotów, co wymusza otwarcie moskitiery. System ten nadaje się również do montażu w oknach dachowych. Wówczas jest montowany wewnątrz budynku na ścianie i osłania cały otwór z oknem. Moskitiera rolowana może pracować zarówno w pionie (zastosowanie do okien), jak i w poziomie (zastosowanie do drzwi). Dostępne kolory profili w tym systemie to biały i brąz.

Dodaj komentarz